grahamsnat 5 októbra, 2020

Kokosový zázrak

Používanie kokosového oleja na ekzémy

Kokosový olej je jedným z najúžasnejších organických olejov dostupných na trhu. Tento olej je úplne bezpečný pre deti i dospelých. V skutočnosti existuje veľa spôsobov použitia kokosového oleja. Bežne sa používa napríklad na starostlivosť o vlasy, zmierňuje kožné choroby, zlepšuje trávenie a lieči niekoľko infekcií. Ľudia v podstate používajú kokosový olej takmer na čokoľvek.

Na kokosový olej nepotrebuje lekársky predpis a môžete ho bezpečne použiť kedykoľvek počas dňa.  Rovnako je určený všetkým vekovým kategóriám. V šampónoch a kondicionéroch Grahams Natural ho používame už dlho.

Používanie kokosového oleja na ekzémy

Ekzém je stav, ktorý spôsobuje vzplanutie pokožky. Tá je červená, má šupinaté vyrážky a svrbí. Ekzém sa zvyčajne objavuje na lakťoch, členkoch, krku, zápästiach, kolenách, za kolenami a dokonca aj na rukách. Okrem toho, že kokosový olej používame v našich prírodných produktoch, zaznamenali sme tiež jeho účinnosť aj pri jeho samotnej aplikácii priamo na pokožku a má mnoho benefitov aj pri používaní v kuchyni.

Výhody kokosového oleja:

Hydratuje pokožku:

Ľudia, ktorí majú kožné problémy, majú veľmi suchú a šupinatú pokožku, ktorá svrbí. Použitím kokosového oleja pokožke dodáte vlhkosť. Hydratovaná pokožka oveľa menej svrbí, nebude drsná zapálená a zlepší sa jej vzhľad.

Vyživuje pokožku:

Kokosový olej obsahuje mastné kyseliny, ktoré posilňujú spojivové tkanivo pokožky a robia ju pevnou a pružnou.

Bojuje s baktériami:

Má tiež antimikrobiálnu kapacitu, ktorá dokáže liečiť ekzémy a bojovať proti baktériám, ktoré ich spôsobujú. Je prírodný, obsahuje minerály a vitamíny prospešné nielen pre pokožku, ale aj pre vlasy.

katalog GN_5

Ekzém u dojčiat.

Kožné problémy má vysoké percento detí. Bábätká ľahko reagujú na rôzne alergény a ich výskyt vyvoláva ekzém. Na rozdiel od dospelých, deti nemôžu kontrolovať svoje nutkanie škriabať sa, takže pokožka sa stáva stále viac šupinatejšou, zapálenejšou a zraniteľnejšou. Používanie kokosového oleja je pre deti skvelou prírodnou alternatívou k produktom na chemickej báze. Odporúčame aj ďalšie prírodné produkty, ako sú: bambucké maslo, koloidné ovsené vločky a jojobový olej, a samozrejme, náš  Baby eczema cream.

Kokosový olej a pokožka hlavy.

Ekzémom postihnutá pokožka hlavy, často označovaná ako seboroická dermatitída, vedie k svrbeniu pokožky hlavy a extrémnemu vysušeniu.  Len v USA ňou trpí takmer 6 miliónov ľudí. Tento stav je zvyčajne spôsobený stresom, únavou, kožnými alergiami, liekmi, nedostatkom spánku alebo depresiou.

Kokosový olej postihnutú pokožku hlavy vyživuje a dodáva vlhkosť. Zastavuje tak suchosť, svrbenie a aj samotný zápal. Pre dosiahnutie lepších výsledkov ho na pokožku hlavy treba aplikovať vo väčšom množstve.

Grahams Natural Body&Bath Oil

Ak trpíte suchou, podráždenou pokožkou , Grahams Natural Body & Bath oil je pre vás vhodný. Tento produkt je založený na báze 100% oleja, čo je presne to, čo potrebujete, keď sú vrchné vrstvy vašej pokožky podráždené . Náš olej sme vyvinuli najmä pre ľudí, ktorí zažívajú reakcie a alergie na určité zložky nachádzajúce sa v chemických výrobkov. Ideálne pre ľudí trpiacich kožnými chorobami ako je ekzém, dermatitída a psoriáza. viac >>

Back to top of page