grahamsnat 26 októbra, 2020

Príčina vzniku atopického ekzému, psoriázy a rosacey podľa Anthony Williama

Moderná medicína dala kožným ochoreniam rôzne názvy – seboroická dermatitída, kožný luus, žihľavky, starecké škvrny, celulitída a samozrejme, ekzém a psoriáza, ktorých existuje viac ako sto druhov.
Namiesto toho, aby lekárska komunita prišla na koreň toho, čo tieto problémy spôsobuje, často ich označuje ako autoimunitné ochorenia. Prípadne, ak im nebude stačiť táto diagnóza, zvalia to na alergiu alebo gény. Je úctyhodné, že lekári chcú dávať pacientom odpovede, no nanešťastie, tie odpovede nie sú vždy správne.

Z čoho teda pramenia kožné ochorenia?

Takmer každé z nich má pôvod v pečeni. Často sa do procesu automaticky a nútene zapája aj tráviaci trakt, no ochorenia ako ekzém, psoriáza a rosacea sa zväčša začínajú v pečeni. Tieto ochorenia sa objavujú preto, že sa do pečene dostalo niečo, čo tam byť nemá – vírusy a patogény. Od množstva a druhu závisí to, aký typ ochorenia sa z toho vyvinie.

Ako to teda funguje?

Vírusy sa v pečeni živia jednotlivými ťažkými kovmi a toxínmi. Vytvárajú tak vnútorné dermatotoxíny, ktoré pečeň následne vylučuje na povrch pokožky. Pokožka vie, že je pečeň preťažovaná a v panike vytláča jedy na povrch, z čoho vzniká napr. vyrážka. Dermatotoxíny, ktoré sú vďaka tomu ďaleko od vnútorných orgánov, vám takto strpčujú život. V kožnom tkanive spôsobujú silný zápal, čo sa prejavuje v podobe škvŕn, suchých popraskaných miest, chrást, šupín, jaziev, krvácania a všemožných druhov vyrážky. A podľa toho, kombinácia akých „záškodníkov“ sa v pečeni nachádza, vznikajú rôzne ochorenia:

Ekzém je kombinácia z polovice medi a z polovice ortuti s vírusom, najčastejšie s EBV (vírus Epsteina a Barrovej)

Psoriáza je kombinácia približne troch štvrtín medi a jednej štvrtiny ortuti s vírusom, najčastejšie s EBV.

Rosaceu zvyčajne spôsobuje ortuť, ktorá sa nachádza v pečeni a v tenkom čreve, spolu s vírusom, najčastejšie EBV.

Klasická dermatitída je bežný druh psoriázy spôsobenej vírusom vnútri pečene, ktorý sa živí meďou, trochou hliníka, pesticídmi a stopami DDT ( DDT je jeden z najznámejších a najstarších insekticídov).

Spomenuli sme už, že vnútorné dermatotoxíny vznikajúce v dôsledku činnosti nevítaných hostí v pečeni, sú zodpovedné za uvedené kožné ochorenia. Sú to ochprenia, ktoré sú cyklické. Naša koža ako najväčší orgán nášho tela, zúfalo vytláča dermatotoxíny na povrch, no v pečeni sa zároveň vytvára nová várka dermatotoxínov. Ak pečeň neprejde očistou a vírus a iný patogén nie je eliminovaný, zvyčajne vtedy, keď sa už zdá, že sa stav pokožky zlepšil (čo sa stáva približne každých 6 týždňov), z podkožného tkaniva prichádza ďalšia vlna dermatotoxínov a ďalšie zhoršenie ochorenia. A takto to ide stále dokola.

Ak sa chcete zbaviť akéhokoľvek kožného ochorenia, mali by ste sa začať o svoju pečeň starať, opatrovať a liečiť ju. Zrejme budete musieť absolvovať proces liečby – pretože keď sa pečeň očisťuje, dermatotoxíny sa rýchlo a v návaloch vyplavujú na povrch pokožky, kde spôsobujú ťažkosti, ktorých sa chcete zbaviť. Ak ich vyplavíte všetky naraz, budete sa cítiť veľmi nepríjemne. Človek trpiaci najťažou formou ekzému alebo psoriázy má hlboko v pečeni uložené o niečo väčšie zásoby medi, ortuti a vírusovej odpadovej hmoty, takže pokožke bude trvať dlhšie kým sa uzdraví.

Ako na to?

Stravou. Tá je v procese uzdravovania najdôležitejšia. Postupom času zbadáte výsledky. Keď vašu pečeň zbavíte toxických ťažkých kovov a patogénnej záťaže, príznaky ochorenia sa zmiernia na minimum, alebo úplne vymiznú.

Zdroj :
Anthony William, Záchrana pečene

Back to top of page