grahamsnat 5 októbra, 2020

Psoriáza alebo ekzém

V čom je rozdiel?

Vzhľadom na ich „rovnakosť“ je ťažké určiť psoriázu a ekzém. Pre správne zvládnutie každej choroby je však mimoriadne dôležité vedieť detekovať rozdiel medzi týmito dvoma stavmi.

Čo je psoriáza?

Psoriáza je bežné chronické zápalové ochorenie kože, ktoré sa zvyčajne vyznačuje vyvýšenými svrbivými léziami, ktoré vytvárajú na pokožke začervenanie a sú pokryté hustými striebristými šupinami.

Zvyčajne sa nachádza na kolenách, lakťoch a pokožke hlavy, ale môže mať vplyv aj na nechty a nohy.

Čo je to ekzém?

Ekzém alebo atopická dermatitída môže byť dlhodobým chorobným stavom pokožky.

Niekto, kto trpí ekzémom, má génovú variáciu, ktorá ovplyvňuje schopnosť pokožky chrániť ju pred baktériami a alergénmi. To vedie k nadmernej reakcii pokožky na určité spúšťače, ako je prach, osobnú drogériu, čistiace prostriedky, zvieratá atď.

Ekzém je najbežnejší u detí mladších ako 5 rokov, ale môže pokračovať až do dospievania alebo dospelosti.

Kožné škvrny môžu byť červené, zapálené, svrbiace alebo popraskané. Spravidla ho sprevádza senná nádcha alebo astma sprevádzaná nadmerným slzením.  Ekzém môže byť prítomný kdekoľvek na tele a vyznačuje sa intenzívnym svrbením. Väčšina lokálnych mastí môže toto nepohodlie znížiť.

Liečba psoriázy

Každá liečba psoriázy je iná. A to kvôli skutočnosti, že ľudia sú rôzni a majú rôzne druhy psoriázy. Každý začiatok liečby je nutné odkonzultovať s lekárom. Dermatológovia zvyčajne uskutočňujú rôzne typy liečby pre konkrétnych pacientov. Liečba vždy závisí od závažnosti psoriázy, veku a miesta, kde sa nachádza na tele. Všeobecne sa dôrazne odporúča používať hydratačné krémy a kúpeľné procedúry. Používanie týchto kúr vám umožní zmierniť suchosť, zmierniť začervenanie a upokojiť kožné lézie. Konvenčné masti tiež pomáhajú znižovať podráždenie, zápal, znižovať hromadenie odumretej pokožky a zlepšovať fyzický vzhľad problémovej oblasti. Niektoré z týchto masti však môžu spôsobiť dlhodobé vedľajšie účinky na pokožku, a preto vždy doporučujeme náš Psoriasis Cream ako prírodnú voľbu.

Liečba ekzému

Bohužiaľ, neexistuje žiadny liek na liečbu ekzémov, ale existuje veľa aktuálnych zmäkčujúcich krémov, ktoré môžeme použiť na zníženie nepohodlia. Vo väčšine prípadov lekári predpíšu kortikosteroidné farmaceutické lieky na ekzémy, ktoré môžu byť krátkodobo prospešné, pretože vedecké poznatky o kréme ukazujú, že fungujú pri liečbe zápalu a pri svrbení  pokožky. Na vašu pokožku však majú  obrovské nežiadúce vedľajšie účinky. Niektoré z nich zahŕňajú zvýšenú citlivosť pokožky, tenšiu pokožku (veľmi ľahko pomliažditeĺnú), prírastok hmotnosti atď.

Náš návrh na prírodnú kontrolu ekzému je použitie nášho C+Cream v spojení s Body&Bath Oil  . Tieto dva produkty pôsobia tak, že pokrývajú pokožku olejom, ktorý hydratuje a vytvára bariéru na pokožke, zatiaľ čo krém pôsobí v boji proti zápalu silnými bylinami (nechtík, Gotu Kola a propolis) a proti baktériám (med Manuka). Pri ekzéme treba predovšetkým poznať jeho spúšťače. Ak ich poznáte, ľahšie budete mať ekzém pod kontrolou.

Grahams Natural C+ Eczema & Dermatitis Cream

Grahams Natural C+Eczema&Dermatitis Cream obsahuje prírodné, klinicky overené zložky, ktorých cieľom je zmierniť začervenanie a zápal pokožky.Náš krém pôsobí na upokojenie pokožky zložením „olej vo vode“, ktoré poskytuje chladivý a upokojujúci pocit na zmiernenie svrbenia a bolesti bežne spôsobenej ekzémom. viac >>

Grahams Natural Body&Bath Oil

Ak trpíte suchou, podráždenou pokožkou , Grahams Natural Body & Bath oil je pre vás vhodný. Tento produkt je založený na báze 100% oleja, čo je presne to, čo potrebujete, keď sú vrchné vrstvy vašej pokožky podráždené . Náš olej sme vyvinuli najmä pre ľudí, ktorí zažívajú reakcie a alergie na určité zložky nachádzajúce sa v chemických výrobkov. Ideálne pre ľudí trpiacich kožnými chorobami ako je ekzém, dermatitída a psoriáza. viac >>

Back to top of page